6 tipp, hogyan lépj ki a kényelmi zónádból

comfort zone

A témáról szóló előző cikkünket itt olvashatod.

A zenészek túlnyomó többsége soha nem lesz sikeres, mert:

– alulmotivált
– negatívan gondolkodik
– nem hajlandó erőfeszítést tenni
– áthárítja a felelősséget
– a külső körülményeire mutogat
– túl hamar feladja

Ha te a kezedbe veszed a saját karriered, és kilépsz a kényelmi zónádból, óriási előnyre tehetsz szert az átlaggal szemben.

Néhány tipp, hogyan lépj ki a kényelmi zónádból:

1. Ha nem működik egy zenekar, lépj ki onnan.

Kényelmes dolog egy zenekarban benne maradni, annak ellenére, hogy minden szarul megy, de ha nekik nem annyira fontos előre lépni, akkor csak az idődet és pénzedet fecsérled el miattuk.

“Mielőtt depressziósnak diagnosztizálnád magad, először győződj meg róla, hogy nem seggfejekkel vagy körülvéve” – William Gibson

2. Ha nem működnek a dalok, írj még többet. 

Senki nem úgy születik, hogy tökéletes dalokat ír egyből. Sokan megírják az első dalaikat, és egyből befutást várnak, aztán csodálkoznak, hogy senkit nem érdekel.

A legnagyobb zeneszerzők megírtak több ezer dalt, amit soha nem publikáltak, mielőtt megírták volna azt a bizonyos nagy művet/műveket. Akik túl hamar feladják, azok soha nem fogják elérni azt a szintet – és ennek semmi köze nincs a tehetséghez!

 3. Adj többet a közönségnek 

A legtöbb zenész csak a minimumot teljesíti akár zeneileg, akár abból a szempontból, hogy mit nyújt a közönségnek.

Ha csak a szokványos dolgokat teszed, amit másik 5000 zenekar, akkor pontosan ugyanaddig fogsz eljutni, mint ők… (sehova)

A rajongókkal személyes dolgokat is megoszthatsz, például mi történik veletek, videókat, fotókat. Vége az “elérhetetlen rocksztár” korszaknak, és a rajongók jobban kötődnek (és több pénzt költenek) az olyan előadókhoz, akik több személyes dolgot osztanak meg.

4. Szabadulj meg zenekartagoktól 

Zenekartagot kirúgni mindig kényelmetlen dolog (és ha zenekarvezető vagy, akkor ez a feladat MINDIG rád hárul, még ha a több tag is az illető kirúgása mellett van!), de ha valaki csak azért van a zenekarban, mert jó haver, vagy mert nem akarod megbántani, vagy nem mered kirúgni, akkor ez egyenes út a hobbizenekarosdihoz!

Ha egy zenésztársad folyton késik, vagy csak részegen lép fel színpadra, ezzel az egész zenekart visszatartja, és rossz képet mutat rólatok.

5. Mondj több lehetőségre IGENt 

Sokan félnek a kihívástól, és ezért nem vállalnak el dolgokat. “Még nem csináltam ilyet/Nem értek hozzá.”

Ha felkérnek valamire, amit még soha nem csináltál (pl írj egy filmhez zenét, hangszerelj szimfonikus zenekarra, vagy játssz egy zenei stílust, amit eddig még nem ismertél), mondj igent! Ez a LEGJOBB lehetőség és motiváció, hogy valami új dolgot tanulj meg, és több legyél ezáltal.

Valahol mindenki elkezdte. Miért mentél vízbe, ha nem tudtál úszni? Miért ültél biciklire, ha még nem tudtál biciklizni?

6. Kockáztass többször 

Bármilyen vállalkozás vezetése kockázattal jár. Mindig okosan és átgondoltam kell dönteni, főleg ha pénz befektetéséről van szó, de sokszor csak akkor fogod tudni, hogy mi lesz az eredmény, ha már kipróbáltad.

Ha eleve negatívan állsz hozzá, vagy félsz, hogy nem lesz sikeres valami, akkor soha nem fogsz igazán előre lépni, és egy rakás lehetőségtől zárod el magad.

Sok vállalkozó vallja, hogy inkább belefektet és veszít, minthogy azzal a tudattal élje le az életét, hogy soha nem merte megpróbálni, mert félt a kudarctól. 

 Szeretnél több pénzt keresni a zenéddel? Iratkozz fel, hogy ne maradj le a blog bejegyzésekről:

E-mail cím:*
Hozzájárulok, hogy hírlevelet kapjak:
Elfogadom az adatvédelmi szabályzatot:*